آشنایی با مضرات و عوارض استفاده از پستانک

[ad_1]

آشنایی با مضرات و عوارض استفاده از پستانک

 

 پستانک

چند سالی بود که کمتر نوزادی را می دید که پستانک بر دهان داشت ولی در در این یکی دو سال اخیر باز استفاده از پستانک برای نوزادان رواج پیدا کرده است به همین منظور ما در این بخش از مجله تفریحی کاف مگ به عوارض استفاده از پستانک می پردازیم.

تحقیقات سازمان جهانی بهداشت و آکادمی کودک آمریکا حاکی از آن است که مصرف پستانک در کودکان موجب مشکلاتی در نحوه رویش دندان ها و همچنین عفونت در ناحیه گوش نوزادان می شود.

همچنین وجود پستانک در دهان نوزاد میل به مکیدن و خوردن را در کودک تامین کرده بنابراین دیگر کودک میلی به خوردن شیر نشان نمی دهد به همین منظور کودکانی که از نوزادی پستانک خورده اند بیشتر دجار بد غذایی و مشکلات تغذیه ای می شوند.

از طفی دیگر یکی از تحقیقات علمی نشان می دهد پستانک موجب می شود کودک نتواند حرکات صورت دیگران را تقلید کند بنابراین نوزادانی که پستانک مصرف کرده اند  در زرگسالی کمتر می توانند احساسات خود را بیان کنند این امر در کودکان پسر بیشتر شایع است زیرا دختران به دلیل اینکه فرهنگ جوامع از آن ها می خواهد در سنین کودکی بیان احساسات را یاد می گیرند ولی در پسرها این مسئله موجب ناتوانی آن ها در بیان احساسات خود می شود.

بنابراین تا جای ممکن از دادن پستانک به نوزادان خود پرهیز کنید.

منبع : سیمرغ

به این پست امتیاز دهید.

بازدید : 5 بار
دسته بندی : کودک
تاريخ : ۳۱ تیر ۱۳۹۶
به اشتراک بگذارید :[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *